Domy Přezletice

Rodinné domy Přezletice

Přezletice jsou obcí, která se nachází u severovýchodního okraje Hlavního města Prahy v bezprostřední blízkosti městské části Vinoř v rezidenční lokalitě ohraničené na jižní straně Ctěnickým potokem. V současné době zde žije asi 1 160 obyvatel. Území obce bylo osídleno již v pravěku.

Informace pro řidiče:

Do Přezletic se dostanete po silnici směrem z Brandýsa nad Labem, z Prahy – Vinoře nebo Prahy – Čakovic či Veleně. Centrum Prahy je autem dostupné do 25 minut a Brandýs nad Labem do 12 minut.

Autobusem do centra Prahy i okolních obcí:

Přezletice jsou spojeny s centrem Prahy linkou příměstské hromadné dopravy č. 302, která vede přes Vinoř a Kbely do zastávky metra Českomoravská. V nedalekých Kbelích je železniční zastávka tratě vedoucí do Českého ráje a z druhé strany do centra Prahy.

Jak lze trávit volný čas:

Okolní příroda a blízké Polabí v létě vybízí k rodinným výletům na kole či na in-line bruslích. Cca 1 km od Přezletic se nachází zámek Ctěnice, který kromě expozic umění a řemesel nabízí svým starším i mladým návštěvníkům jízdy a výcvik na koních. Na sever od Prahy, necelých 12 km od Přezletic, se rozprostírá přírodní koupaliště jezero Lhota a ještě blížeji Proboštská jezera se štěrkopísčitými plážemi. V blízké Vinoři se nachází chráněná krajinná oblast a zámek.
Plná občanská vybavenost je ve Vinoři, kde se nachází zdravotní středisko, školy, mateřské školky, pošta, několik nákupních středisek, kulturně vzdělávací středisko VINCENT a nová sportovní hala.

Co najdete v okolí Přezletic:

V blízkosti naleznete pozůstatky hradu Jenštejn a tvrz Dřevčice. Z původního hradu se zachovala středověká bašta přístupná veřejnosti. V blízkém souměstí Brandýs nad Labem – Stará Boleslav u řeky Labe můžete navštívit bývalou rezidenci posledního rakousko-uherského císaře Karla I brandýský zámek s bohatými expozicemi jak z období monarchie, tak z období první republiky. V Brandýse také začíná nejlepší in-line stezka ve Středočeském kraji, která vede podél Labe až do Kostelce.


Projekt: Zhotovil Ing. arch. Marek Balon
Lokalita: Přezletice, Praha – východ
Počet domů: 9 RD v první etapě
Typy domů: Patrové 4kk
Výměry pozemků: od 209 m2 do 391 m2
Regulační plán: obytné území – výstavba RD
Realizace: 03/2015 stavba zahájana, dokončení do 8/2016
Inženýrské sítě: dokončeny a zkolaudovány