Domy Praha - Královice

Rodinné domy Praha - Královice

Městská část Praha 22 - Královice leží mezi Uhřiněvsí, Kolovraty a Hájkem, na rozhraní okresů Hlavní město Praha a Praha – východ, v překrásné krajině přírodního parku Rokytka s historickou Tvrzí ze 14.století. Historie této druhé nejmenší městské části s necelými 400 obyvateli sahá do roku 1207.

Informace pro řidiče:

Městská část Praha - Královice leží 1,5 km východně od Městské části Praha – Uhříněves a 2 km severně od Městské části Praha – Kolovraty, u rychlostní silnice R6. Autem se do centra Prahy dostanete za 20 minut.

Autobusem do Prahy i okolních obcí:

Hromadná doprava do hlavního města je v městské části Královice řešená linkami hromadné dopravy ze stanice Pod Hradem (linka č.266 a 366) přes Uhříněves do Depa Hostivař (metro linka A). Linky budou v rámci výstavby v obci do budoucna posíleny. Vynikající spojení do centra je také vlakem (nádr. Uhříněves).

 

Doprava do centra hlavního města:

Dopravní obslužnost městské části Královice je autem velmi dobrá. Za 10 až 15 minut se dostanete do nákupní zóny Průhonic, Hostivaře, Štěrbohol nebo Černého mostu. Dopravní obslužnost autem se ještě výrazně zlepší po dokončení pražského městského okruhu, jehož sjezd je naplánován cca 0.5km severně od Královic. Městský okruh je přitom vyprojektován ve vzdálenosti přes 500m od hranice Královic za ochranným zeleným pásmem tak, aby nenarušoval poklidný život v městské části.

Jak lze trávit volný čas:

V současnosti nabízí městská část Královice kvalitní rodinné bydlení s budoucí velmi dobrou občanskou vybaveností, která vznikne na více než 2ha pozemků u historické Tvrze jako nové centrum Královic (tyto pozemky ve smíšeném území jsou také v majetku naší společnosti). V nedaleké Uhříněvsi jsou kromě mateřské školy a několika základních škol i dvě základní umělecké školy. Naleznete zde také bankomaty České spořitelny nebo Unicreditbank, poštu, několik restaurací a kaváren, lékárny, benzínové čerpací stanice a řada obchodů a provozoven – od kadeřnictví až po autoservisy. Přímo v Královicích si lze zasportovat na tenisových kurtech nebo fotbalovém stadionu nebo na přírodním koupališti Markéta.

Přímo v Královicích můžete navštívit Kostel sv. Markéty, který byl přestavěn v 16.století, se dvěma přes 600let starými zvony nebo do budoucna historickou Tvrz ze 2.poloviny 14.století, která leží na našich pozemcích, a kterou do budoucna zrenovujeme a zpřístupníme veřejnosti. V nedaleké Hostivaři naleznete krytý bazén pro veřejnost nebo golfový klub.

V 6km vzdálené Hostivaři se nachází velká nákupní centra, restaurace, multikina a objekty pro sportovní vyžití. Po budoucí rychlostní silnici R1 (vnější městský okruh) se dostanete za několik minut do jakékoli části Prahy.

Co najdete v okolí Královic:

Okolí Prahy – Královic skýtá možnosti pěší turistiky, vede tu několik pěších turistických tras i cyklostezek. Kdo nemiluje namáhavé pěší nebo cyklistické túry, najde v nejbližším okolí mnoho půvabných přírodních scenérií, kam se dostane po pěšinách a lesních cestách. Dle mapy ovzduší se zde navíc nachází jedno z nejčistších ovzduší z celého hlavního města. Obec ležící v přírodním parku Rokytky je celkově velmi atraktivní lokalitou pro rodinné bydlení.

Projekt: Zhotovila společnost JS Plan

Lokalita: Městská část Praha 22 - Královice

Počet domů: 57 RD ve 3 etapách

Typy domů: Patrové 4kk 134m2 a 5kk, 6kk 152m2

Výměry pozemků: od 396m2 do 873m2

Územní rozhodnutí na RD: Vydáno 2013

Realizace: zahájení výstavby březen 2016, dokončení cca březen/duben 2017