Rostoucí ceny nemovitostí v USA jsou dobrou předzvěstí i pro nás

V některých velkých městech na západním pobřeží USA ceny nemovitostí za poslední rok rostly až dvouciferným tempem. Toto zjištění vyplývá z aktuálního indexu společností Standard & Poor's a Case-Shiller. Realitní trh ve Spojených státech oživuje. Za první tři měsíce letošního roku rostly ceny rezidenčních nemovitostí v USA nejrychleji za posledních téměř sedm let.

V měsíci březnu stouply ceny nemovitostí ve vybraných 20 městech v meziroční komparaci o 10,9 procenta. Tyto čísla vyplývají z průzkumů společností Standard & Poor's a Case-Shiller. Za celé čtvrtletí si ceny nemovitostí připsaly 1,2 procenta.

Ve třech z celkem 20 amerických měst, které index sleduje, rostly ceny nemovitostí za poslední rok dvouciferným tempem. Největší meziroční přírůstek zaznamenaly v březnu města Phoenix (22,5 procenta), San Francisco (22 procent) a Las Vegas (20,6 procenta). Nejmenší nárůst cen nemovitostí byl naopak v New Yorku, Clevelandu a Bostonu, tj. tedy ve městech na východním pobřeží USA.

Další data z realitního trhu, která byla zveřejněna v posledních týdnech, tyto silné trendy potvrzují. Počty vydaných stavebních povolení a zahájených domů, i prodeje nových i starších domů rostou.

autor. 1.EUROHYPOTÉKA s.r.o.

Publikováno: 09. červen 2013


Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.. Více informací