Prodej pražských bytů láme rekordy

Analýzy předních developerských společností ukazují na oživení pražského realitního trhu. Podle Trigemy vzrostl prodej nových bytů v prvním pololetí meziročně o 34 procent na 2 410 bytů. Výzkum společnosti Crestyl zase tvrdí, že v hlavním městě se za první pololetí prodalo celkem 2 735 nových bytů, což je meziroční nárůst o 113 bytů.

Rovněž Ekospol před nedávnem informoval, že podle jeho průzkumu se v prvním pololetí v Praze prodalo 2 369 bytů, meziročně o 36 procent více. Analýza společnosti Skanska Reality mluví o tom, že developeři za prvních šest měsíců letošního roku prodali celkem 2 570 bytů. Rozdílná čísla jsou zejména výsledkem odlišné metodiky výzkumu, kterou jednotlivé obchodní společnosti používají.

Tak např. podle ředitelky odboru Vývoje projektů a akvizic Skanska Reality Naděždy Ptáčkové nyní ceny bytů, které se dávají na trh, odpovídají tržní realitě. "Úrokové sazby hypoték se zatím stále drží na historickém minimu. Stagnaci sazeb očekáváme po zbytek roku 2013 a v prvním pololetí 2014, kdy budou oscilovat na úrovni tří procent. Na konci roku 2014 pak předpokládáme jejich postupný růst," poznamenala Ptáčková.

autor. 1.EUROHYPOTÉKA s.r.o.

Publikováno: 18. srpen 2013


Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.. Více informací