Konečně také dobrá zpráva z developmentu

Největší developeři za loňský rok prodali v ČR v meziroční komparaci o desetinu více bytů. Toto se přisuzuje zejména výhodným hypotékám a rovněž někdy agresivní cenové politice developerů.

Přední developerské společnosti loni prodaly více bytů než v roce 2011. Lídr v oblasti rezidenčního developmentu Central Group loni prodal celkem 1309 nových bytů, domů a parcel, což je nejvíce od zlomového předkrizového roku 2007. Konkurenční Finep pak prodal 560 bytů, o 14 procent více než v roce 2011.

I mezi lety 2011–2012 nadále pokračoval trend zájmu klientů v průměru o spíše menší bytové jednotky. Úspěšný považuje loňský rok další velký rezidenční developer Geosan Development, nové majitele našlo celkem 122 bytů od Geosanu, což je přibližně o 10 procent více než v roce 2011. Významnou roli hrála také dostupnost hypoték a částečně i hrozba zvýšené DPH.

Dobrých hospodářských výsledků dosáhla se svými oblíbenými projekty i obchodní společnost Euro Development, a.s., která patří rovněž mezi velké hráče na realitním trhu v České republice, a která ve 2.pololetí loňského roku prodala 25 bytů a domů.

Velcí developeři očekávají, že nové byty půjdou dobře na odbyt i letos. A jejich nabídka se opět rozšíří. Jen Central Group loni v hlavním městě nakoupil pozemky pro 2600 nových bytů.

autor. Jakub Král

Publikováno: 18. leden 2013


Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.. Více informací