EURO DEVELOPMENT používá vysoce kvalitní stavební materiál

Společnost EURO DEVELOPMENT používá u svých developerských projektů vysoce kvalitní stavební materiál.

Výzkumy stavebního trhu v České republice hovoří jednoznačně. Poptávka po nízkoenergetickém bydlení se během uplynulých let zdvojnásobila, neřkuli ztrojnásobila. Moderní bydlení tak vykazuje jednoznačný trend, pokud nové bydlení, tak pouze nízkoenergetické.

Jaký ale zvolit stavební materiál? Důležitost výběru se v ČR podceňuje. V široké škále nabídky se běžný zákazník, pakliže není zrovna stavební odborník, snadno ztratí. Důležitým faktorem kvalitního bydlení je zachování zdravého klimatu uvnitř budovy. Přísnější stavební předpisy a povinné certifikáty v dnešní době už brání prodeji škodlivých materiálů, které by do interiéru uvolňovaly zdraví ohrožující látky. Některé materiály ale mohou vnitřní klima zlepšit, tak proč jejich vlastnosti nevyužít? Jedním z „inovátorů" jsou pórobetonové tvárnice. Ty zajistí, že stavba přirozeně dýchá, reguluje vlhkost a brání růstu plísní i dalších mikroorganismů. U domů, které nejsou vybaveny automatickým větracím systémem, tak může právě pórobetonové zdivo představovat velkou výhodu.

Zásadní pro výběr vhodného zdiva je tepelná izolace. U tvárnic sehrávají klíčovou roli vzduchové póry. Čím více jich tvárnice má, tím lépe izoluje. Ušetříte tak nejen za vytápění, ale i za nákladné zateplení. Např. společnost EURO DEVELOPMENT používá kvalitní zateplení staveb (polystyren 120mm vnější zeď, 240mm střecha). Největší klad tvárnic ale leží jinde. Na prvním místě obliby u náročného uživatele je stále drží především rychlá, jednoduchá a přesná výstavba. EURO DEVELOPMENT dokáže postavit takovou hrubou stavbu pod střechu do 3 měsíců od vydání stavebního povolení. V komparaci s dříve tolik oblíbenými cihlami i jinými více vrstvenými konstrukcemi je stavba z tvárnic až o 40 % méně pracná, což dovoluje developerským firmám stavět téměř stejně rychle takové zděné stavby, jako dřevostavby.

Kvalitní obvodové zdivo je proto naprostým základem pro úsporné domy, a vždy tomu tak i bude (s využitím Barák, J. Kde domov můj, aneb jak správně vybrat stavební materiál. Komerční příloha společnosti MEDIAPLANET, měsíc září, s. 4.)

autor. Jakub Král

Publikováno: 10. říjen 2012


Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.. Více informací