Velkým developerům se loňský rok dařilo

Společnost Skanska Reality, která dlouhodobě patří mezi největší rezidenční developery na českém trhu, v loňském roce prodala 229 bytů. To je výrazně méně než v roce 2011, kdy firma prodala 407 bytů. Developer podle svého vyjádření ani v dalším období neočekává prudkou změnu trendu v počtu prodaných bytů a zahajování nových projektů. Skanska Reality začala v druhém pololetí roku nabízet místo slev trvalé ceny. Tím chce eliminovat situaci, kdy si jeden zákazník vyjedná za srovnatelný byt větší slevu než jiný.

Konkurenční Central Group a Ekospol loni na podzim nabízeli vybrané garsonky v Praze - Horních Měcholupech okolo jednoho milionu korun včetně DPH a příslušenství. Právě agresivní cenová politika jim výrazně pomohla ke zlepšení jejich prodejů v roce 2012. Zatímco Central Group, suverénní lídr na trhu s nemovitostmi, v roce 2011 prodal celkem 1216 bytů, domů a parcel, v loňském roce jich bylo už 1309. Společnost Ekospol loni prodala 442 bytů, což je téměř o polovinu více než v předchozím roce.

Loni se dařilo i dalším velkým rezidenčním developerům. Finep zaznamenal s 458 byty 11% nárůst oproti roku 2011. Společnost Bemett prodala loni více než 150 bytů, a zaznamenala tak mezinároční nárůst o 6 procent.

Velmi pozitivních hospodářských výsledků dosáhla se svými oblíbenými projekty i obchodní společnost Euro Development, a.s., která patří rovněž mezi větší hráče na realitním trhu v ČR, a která ve 2.pololetí loňského roku prodala 25 bytů a domů.

autor. Jakub Král

Publikováno: 21. únor 2013


Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.. Více informací