V Praze existují příznivé ceny bytů

Občané hlavního města mohou sehnat nový malý byt již za cenu jednoho milionu. Ceny bytů v hlavním městě klesají, a přestože průměrně je pražský trh s nemovitostmi nejdražší, u některých projektů developeři dokonce srazili ceny na dlouholetá minima.

Trh s nemovitostmi v hlavním městě je totiž specifický svou velikostí. Jedná se o trh s nejvyššími cenami, existuje zde rovněž největší zastoupení developerů a na zdejším trhu se koneckonců odehrává více než 50 % nemovitostních transakcí z celé ČR. Je zde velké množství neprodaných bytových jednotek v novostavbách a jsou zde patrné značné cenové rozdíly mezi jednotlivými lokalitami i developerskými projekty.

Na realitní trh se taktéž dostaly nové bytové jednotky s cenou pod jeden milión korun. Ceny bytů v hlavním městě přitom podle Hypoteční banky klesaly v uplynulém čtvrtletí rychleji, než byl celorepublikový průměr.

Je zde jednoznačně největší konkurenční prostředí. Proto je, z pohledu klientů, velmi výhodné jednat o hypotéce právě v hypotečních bankách, které mají působiště v hlavním městě. Dalším klientským příznivým faktorem je ta skutečnost, že od ledna stále klesají úrokové sazby.

autor. 1.EUROHYPOTEKA s.r.o.

Publikováno: 07. prosinec 2012


Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.. Více informací