V developmentu vítězí střídmost řešení

O rodinné domy je mezi klienty stále zájem. Podíl developerů na jejich výstavbě činí asi pět procent. V okolí hlavního města je nejvíc satelitních městeček v České republice. Pověst jim ale pokazily developerské projekty z devadesátých let. Ty jsou často spojovány s problémem nedostatečné občanské vybavenosti. To vedlo u mnoha obcí k přísnějšímu posuzování územního plánování.

Se změnami poptávky přichází i reakce developerů. Průměrná plocha pozemku u rodinného domu v okolí Prahy čítá 988 m2 a v posledních letech klesá. Velikosti domů se pohybují mezi 130 až 140 m2. Především se méně objevují i křiklavě barevné a přezdobené domy. Místo tzv. podnikatelského baroka je zde patrný příklon k funkcionalitě a střídmosti. Větší důraz se klade i na nižší provozní náklady a lepší občanskou vybavenost.

Příkladem ideální lokality může být Brandýs nad Labem. Ten se nachází od stanice metra Černý Most zhruba deset minut jízdy osobním automobilem. Dalším příkladem dobré lokality je úspěšný developerský projekt společnosti EURO DEVELOPMENT, a.s. „Terasy Uhošť".

A jak vidí své typické klienty developeři? Klienty developerů se nejčastěji stávají rodiny s dětmi, ale také seniorské páry, kterým odrostly děti – a oni prodávají starší dům a stěhují se do nového, který není tak náročný na údržbu.

autor. 1.EUROHYPOTÉKA s.r.o.

Publikováno: 30. květen 2013


Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.. Více informací