Urovnání právního sporu kolem zabavování domů v USA

Deset největších amerických komerčních bank a poskytovatelů hypoték se dohodlo na urovnání sporu kvůli podezření z protiprávního zabavování domů věřitelům při nesplácení hypoték. Společnosti zaplatí v rámci urovnání celkem 8,5 miliardy USD (165,8 miliardy Kč).

Případ se týká konkrétně Bank of America, Citigroup, JPMorgan Chase, Wells Fargo, Aurora, MetLife Bank, PNC, Sovereign, SunTrust a U.S. Bank. Federální úřady začaly v dubnu 2011 přezkoumávat procesy zabavování domů při nesplácení hypoték, které se uskutečnily v letech 2009 a 2010, protože se objevily stížnosti, že úředníci hypotečních bank nepostupovali vždy správně.

Úřady měly prozkoumat, zda domy nebyly zabaveny dlužníkům protiprávně nebo zda kvůli chybám v rámci celého procesu zabavování neutrpěli dlužníci finanční újmy. Podle urovnání mohou lidé, kterým byl nesprávně zabaven dům, získat 1000 až 125.000 dolarů. Celkem bylo ve sledovaném období zabaveno 3,8 milionu domů. Podle rozhodnutí z roku 2011 měly být přezkoumány všechny případy, půjčka po půjčce. Komerční banky i zástupci dlužníků si však stěžovali, že tento postup je velmi zdlouhavý a nákladný. Hypoteční banky musely platit obrovské částky konzultantům, kteří přezkoumávali všechny postupy a někteří pochybovali i o nezávislosti těchto konzultantů, kteří často rozhodovali proti dlužníkům. Urovnání nyní celý proces výrazně urychlí, napsaly agentury AP a Reuters.

autor. 1.EUROHYPOTEKA s.r.o.

Publikováno: 08. leden 2013


Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.. Více informací