Tržní ceny bytů klesaly

Tržní ceny bytů v České republice se ve třetím čtvrtletí v komparaci s předchozím obdobím mírně snížily o jeden procentní bod. Mírně zlevnily i rodinné domy, ceny pozemků naopak dlouhodobě rostou. Tato cenová analýza vyplývá z ukazatele HB Index, který uveřejnila Hypoteční banka. To v  hlavním městě Praze ceny bytů poklesly dvakrát rychleji, než je celorepublikový průměr, to je o dva procentní body.

Díky slevovým akcím developerů i nižším cenám nových developerských projektů se nyní nové byty v Praze prodávají za stejné ceny jako v moravské metropoli Brně. Největší poklesy však vykázaly byty v Karlovarském kraji a na Vysočině. Silnější cenový pokles (stagnaci) pražských bytů potvrdila také stavební společnost Skanska. Podle jejích údajů se průměrná cena za nový byt snížila o tři procenta na 55.350 korun za metr čtvereční. Tuto částku navíc zkreslují luxusní byty v centru metropole. Od července do konce září mírně zlevnily také rodinné domy, ukázal HB Index.

To ceny pozemků šly naopak nahoru. Ceny pozemků se naopak zvýšily zhruba o jeden procentní bod. Celkově se jedná o nejstabilnější segment v oblasti rezidenčních nemovitostí. I díky tomu jsou pozemky stále vnímány jako vhodná investice s malým rizikem a nízkými udržovacími náklady. Největší zájem je dnes přitom o parcely s výměrou do 950 metrů čtverečních, ve větších městech do 650 čtverečních metrů. Tak např. u nejnovějšího developerského projektu Terasy Unhošť se výměra pozemků pohybuje od 185m2 do 523m2.

Přijďte se poradit za odborníky do společnosti Euro Development,a.s. V současné době nabízí naše společnost pozemky Jesenice a pozemky Dolní Jirčany a dlouhodobě velmi úspěšné developerské projekty  Domy Herink, Domy Jesenice, Domy Dolní Jirčany a Terasy Unhošť.

Závěrem článku společnosti Euro Development,a.s. uvádíme, že koupě pozemku může rovněž v dlouhodobém horizontu sloužit jako vhodná investice, resp. dobře uložené peníze.  A v době hospodářské krize to platí dvojnásob.

autor. 1.EUROHYPOTEKA s.r.o.

Publikováno: 29. říjen 2012


Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.. Více informací