Statistika potvrzuje rostoucí počet prodaných bytů v Praze

V hlavním městě se za první pololetí prodalo celkem 2 410 nových bytů, což je meziroční nárůst o 34 procent. V nabídce bylo 5 930 volných nových bytů. Toto zjištění vyplývá z pravidelné čtvrtletní analýzy developerské společnosti Trigema. Oživení pražského realitního trhu v letošním roce potvrzují ale i další společnosti.

Noví vlastníci za byty utratili celkem osm miliard korun. Růst prodejů podpořila masivní inzertní aktivita developerů, nízké úrokové sazby hypoték a především příliv superlevných bytů na trhu. Z téměř šesti tisíc bytů v nabídce developerů bylo na konci pololetí dokončených 2423 bytů. Developeři do prodeje během pololetí zařadili 1169 bytů.

Na pražském realitním trhu je podle Trigemy 156 aktivních developerů, více než 50 bytů však v prvním pololetí prodalo jen deset společností. Ty prodaly celkem 1487 bytů, což představuje 62 procent všech prodejů. Celých 80 procent prodaných bytů připadalo na 26 developerů.

Průměrná cena volného bytu v ceníku developerů dosáhla na konci pololetí 60.519 korun za metr čtvereční, byty se však prodávaly v průměru za 53.319 korun za metr čtvereční. Klienti jdou hlavně po ceně a 'vyzobávají' z ceníku developerů ty nejlevnější byty. Velké a drahé byty se prodávají hodně špatně. První, co se prodá, jsou levnější byty.

autor. 1.EUROHYPOTÉKA s.r.o.

Publikováno: 02. srpen 2013


Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.. Více informací