Růst cen nemovitostí v USA pokračuje

Trh s nemovitostmi v Americe se oživuje. Ceny bytů a domů tak ve Spojených státech rostou již více než rok. Nahrávají tomu především příznivé úrokové sazby hypoték i vývoj na trhu práce. Ve dvou městech dosáhly ceny bytů dokonce svých historicky nejvyšších hodnot.

Ceny bytů a domů ve Spojených státech amerických v květnu v meziroční komparaci vzrostly o 12,2 procenta. Toto zjištění vyplývá z indexu Standard & Poor's/Case-Shiller, který sleduje vývoj cen ve 20 městech USA. V meziměsíčním srovnání se tento index v květnu zvýšil o 2,4 procenta.

Ceny bytů rostly nejvíce na jihozápadě a západě USA, v San Franciscu o 24,5 procenta, v Las Vegas o 23,3 procenta a ve Phoenixu o 20,6 procenta. Naopak nejméně rostly ceny v New Yorku, Clevelandu a Washingtonu DC, kde byl růst v řádech jednotek procent. Bydlení zdražuje v USA více než rok. Přispěly k tomu nízké úrokové sazby na hypotéky a rostoucí zaměstnanost v době, kdy nabídka nemovitostí byla poměrně slabá.

Nedávný nárůst úrokových sazeb u hypoték by mohl trend růstu cen nemovitostí zpomalit, poznamenal deník Wall Street Journal. Někteří potenciální kupci by pak nemuseli na vyšší sazby dosáhnout.

autor. 1.EUROHYPOTÉKA s.r.o.

Publikováno: 25. červenec 2013


Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.. Více informací