Roste počet prodaných bytů

Nejvíce nových bytů se prodalo v Praze 9, celkem 707. Následovaly Praha 10 s 612 prodanými byty a Praha 5 s 545 byty. Jestliže by se sečetl prodej nových bytů ve třech nejprodávanějších městských obvodech, tak se dostaneme k číslu 1864. To představuje zhruba 79% všech letošních prodejů. Poptávku tedy nadále stahují oblasti s tzv. „superlevnými" byty a tento trend neustále sílí.

Z pohledu katastrálních území vedou prodeje Horní Měcholupy následované Zličínem, kde developeři soupeří levnými cenami. Mezi pěticí nejprodávanějších lokalit se dostaly ještě Libeň, Stodůlky a Vysočany. To je hlavně způsobeno velkou koncentrací různých developerských projektů v těchto místech.

Oživení pražského realitního trhu v letošním roce potvrzují i další obchodní společnosti. Podle Trigemy, která pražský trh s byty také monitoruje, dosáhl růst prodejů v prvních třech měsících letošního roku dokonce 80 procent, když se prodalo 1315 nových bytů.

Analýzy společnosti Skanska Reality mluví o 25% nárůstu a 1279 prodaných bytech. Rozdílná čísla způsobuje odlišná metodika výzkumu, kterou jednotlivé společnosti používají.

autor. 1.EUROHYPOTÉKA s.r.o.

Publikováno: 15. červenec 2013


Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.. Více informací