Rodinný dům v hlavním městě za cenu bytu v Praze

Nejprve se podíváme na druhý konec naší republiky. Ve Staré Vsi nad Ondřejnicí, hlavním tahu z Ostravy do Mošnova, stojí rodinný dům, který může navštívit každý zájemce o bydlení v tomto typu staveb. Bungalov podle projektu společnosti Euroline má pořadové číslo 883 a s dispozicí 4+1 patří mezi nejžádanější domy střední velikosti, vhodné pro tří až čtyřčlennou rodinu.

Díky jednoduchému tvaru s nízkou valbovou střechou dobře zapadne jak do vesnického, tak i do městského prostředí, do starší zástavby i nového satelitu. Úsporný kompaktní půdorys (v základní verzi 10x11,7m) spolu s dobrým zateplením obvodového pláště a racionálně dimenzovanými okny přináší energetické i finanční úspory, a to při dostatečné užitné ploše pro čtyřčlennou rodinu.

Dům se hodí i na malé parcely a dispozice ve tvaru L odpovídá pozemkům s různou orientací ke světovým stranám. „Líbilo se nám, že projekt umožňuje symetrické otočení, což jsme v našem případě využili. Přistavěli jsme garáž, a až děti vyrostou, provedeme ještě další úpravy," vysvětlují majitelé domu.

Za vstupní předsíní následuje krátká ústřední chodba, která dům rozděluje na společnou obývací část a pracovnu, na jejím konci se nachází klidová ložnicová část. Kuchyň se přes barový pult spojuje s obývacím pokojem, který má výhled francouzským oknem na terasu. Kromě malého WC ve vstupní části je dům vybaven velkou rodinnou koupelnou s rohovou vanou, WC a dvěma umyvadly, pracovnu lze využít jako pokoj pro hosty. V rohu za přistavěnou garáží se nabízí prostor pro další terasu, případně pro přístřešek na dřevo apod. (s využitím - redakce časopisu Rodinný dům. Bungalov za cenu bytu. Dům & Bydlení – středeční příloha Práva, dne 8. 8. 2012, s. 22 až 25.).

Úsporně řešené projekty má také společnost EURO DEVELOPMENT, která nabízí bungalovy ve svých developerských lokalitách v okolí Prahy. Zájemci si mohou koupit dvojdomky (Domy Herink), solitéry nebo řadovky (Domy Jesenice) s vlastním pozemkem. Proto se například v lokalitách poblíž Prahy, jako jsou Herink, Jesenice či Dolní Jirčany, cenová nabídka přiblíží fakticky k jinak nereálným 2,5 milionu korun vč. DPH a pozemku. Tedy zhruba na úroveň ceny malého bytu v okrajových částech Prahy.

Společnost EURO DEVELOPMENT totiž na základě odbornosti svých pracovníků jako první v České republice pochopila, kudy se bude ubírat zájem příštích vlastníků nového bydlení. Většina lidí v Česku totiž sní o domě se zahrádkou, byť ta by měla být jen symbolická. Jmenovaná obchodní společnost z tohoto důvodu nabízí svým potencionálním klientům relativně levné byty a domy s malými pozemky o výměře 200-500m2, a to zdůrazňujeme na rozdíl od jiných developerských projektů (viz výše), v těsné blízkosti hlavního města.

„Důvod, proč naše firma přichází s takovou obchodní politikou, je více než zřejmá. Zájem o výstavbu vlastního rodinného domu neustále pokračuje. I díky nízkým úrokovým sazbám existují příznivé podmínky pro poskytování hypotečních úvěrů. Snížil se ale objem financí, které je možné z rodinného rozpočtu investovat do výstavby," vysvětluje Jakub Císař, předseda představenstva developerské společnosti EURO DEVELOPMENT,a.s. Naše domy jsou navíc tak levné, že hypoteční banky je oceňují na v některých lokalitách i výrazně vyšší ceny. Na hypotéku tak projde většina klientů, kteří předtím s žádostí o hypoteční úvěr neuspěli z důvodu nedostatečného příjmu nebo malé výše vlastních prostředků. Případný žadatel o 100% hypotéku pak dostane díky hodnotnějšímu zajištění pro banky výrazně lepší úrokovou sazbu, která se pohybuje na úrovni 80-85% hypoték. Zkusit svoji žádost o hypotéku můžete např. se společností 1.EUROHYPOTÉKA,s.r.o., která úzce spolupracuje právě se společnotí EURO DEVELOPMENT.

A proč jsou developerské projekty společnosti EURO DEVELOPMENT tak úspěšné? Hlavním důvodem je s konkurencí srovnatelná kvalita jejich rodinných domů a také energetická úspornost bungalovů s výrazně nižší cenou staveb oproti konkurenčním projektům. Dlouhodobá úspěšná strategie této developerské společnosti, spočívající v prodeji většího množství rodinných domů s malými maržemi, se jí v letošním roce daří. Ke konci výstavby v jednotlivých lokalitách se ale dá očekávat zdražení posledních nabízených bungalovů.

Autor Jakub Král

Publikováno: 26. srpen 2012


Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.. Více informací