Rakouské nemovitosti jsou čím dál tím oblíbenější

Tato informace platí zejména pro známá rakouská zimní střediska jako Schladming či Zell am See (Region Kaprun). Ve zmíněné alpské republice totiž funguje v případě rekreačních nemovitostí propracovaný systém, ze kterého těží jak místní samosprávy, tak i turisté a vlastníci nemovitostí.

Vybrané nemovitosti jsou určené ke kombinaci vlastního užívání a dalšího pronájmu. Co to znamená v praxi? Nový vlastník se při nákupu nemovitosti zaváže, nemovitost pronajímat v době, kdy ji nebude sám užívat.

Díky tomu může uplatnit nárok na odpočet DPH z pořizovací ceny nemovitosti. O zajištění pronájmu se starají specializované agentury, majiteli tak nevznikají žádné starosti a naopak inkasuje výnosy z pronájmu, které se běžně pohybují v úrovni 5 až 7 %. Díky tomuto systému se zvyšuje nabídka ubytovacích kapacit a odpadají problémy způsobované velkým množstvím po většinu roku nevyužívaných nemovitostí.

Zvýšené počty turistů tak umožňují inkasovat vyšší příjmy z pronájmu i majitelům výše uvedených nemovitostí. Ti si navíc obvykle mohou vybrat mezi garantovaným a flexibilním (kreativním) příjmem, který se odvozuje od skutečných cen za pronájem a výtěžnosti apartmánů v jednotlivých sezónách.

Např. v regionu Zell am See, který patří mezi Čechy uvažujícími o nákupu nemovitosti v Rakousku k nejvyhledávanějším, došlo loni k nárůstu přenocování o 11,43 %, počet návštěvníků se v prosinci 2012 meziročně zvýšil dokonce o 13,46 %.

autor. 1.EUROHYPOTÉKA s.r.o.

Publikováno: 15. únor 2013


Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.. Více informací