Projekty Euro Development jsou nejen krásné, ale i šetrné k okolí

Společnost Euro Development, a.s. působí dlouhodobě na českém realitním trhu pod heslem: „Bydlení v přírodě" a naše projekty mohou jít v tomto ohledu příkladem i ostatním firmám.

Jak uvádí Jakub Císař, předseda představenstva této úspěšné developerské společnosti: „U nových staveb dnes již jen energetická úspornost nestačí. Experti na projektování staveb, které má naše společnost k dispozici, totiž upozorňují na skutečnost, že záleží i např. na konkrétním způsobu využití rodinného domu, na konkrétním klientovi, resp. členech jeho rodiny."

Pro posouzení kvality budov a jejich vlivu na životní prostředí pak podle našeho názoru poslouží nejlépe komplexní certifikace, což je nezávislý audit budov v různých fázích jejich životního cyklu. Certifikace jsou pro komerční nebo rezidenční sféru dobrovolné a fungují jako transparentní důkaz kvality. Pro budovy financované z daní je trendem vyžadovat certifikace povinně (např. v sousedním Německu).

Certifikace používají k hodnocení budov kritéria šetrnosti, jež jsou široká a nevěnují se jen energetice. Hodnotí se taktéž kvalita a jakost užitých materiálů a jejich zdravotní nezávadnost, kvalita vnitřního prostředí, úroveň znečištění, které stavba způsobí, nakládání s odpady, ale třeba také to, zda-li z okna vidíte nebe (tzv. vizuální komfort). K dobrému hodnocení přispívá také jednoduchost údržby budovy a pozitivní vliv na biodiverzitu, k čemuž napomůže třeba tzv. zelená střecha.

Šetrné budovy se zatím staví hlavně na západ od nás, což je podle Jakuba Císaře velká  škoda, avšak situace se postupně začíná měnit k lepšímu i v ČR. Na tuto situaci právě poukazuje zvýšení certifikovaných staveb na našem území v posledním období.

Za příklad šetrnosti k přírodě může posloužit třeba poslední developerský projekt společnosti Euro Development  – Terasy Unhošť.

autor. 1.EUROHYPOTEKA s.r.o.

Publikováno: 13. říjen 2012


Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.. Více informací