Prodej luxusních bytů v Česku roste

V posledních letech se luxusních bytů v České republice prodal rekordní počet. To samé je s výjimečnými nemovitostmi, které byly ještě před krizí předražené.

Nyní mají luxusní byty zajímavou cenu, a tak si je bonitní klienti s volnými finančními prostředky pořizují. V případě dobrého výběru to může být nejen bezpečné uložení financí, ale navíc i dobré zúročení vložených peněžních prostředků. Luxusní nemovitosti totiž představují mimořádnou komoditu.

Trhu s luxusními nemovitostmi pomohly také problémy zahraničních hypotečních bank. Tak často komentovaná hypoteční krize nejenže prodej luxusních nemovitostí nezastavila či nezpomalila, naopak mu ještě pomohla. V době, kdy si lidé nemohou být jisti ani bezpečnou úschovou svých vkladů u zahraničních bankovních ústavů, pak se investice do luxusních nemovitostí stává jednou z mála opravdu spolehlivých.

Nemovitosti v luxusním segmentu se prodávají dlouhodobě velice dobře. Jestliže lze nějakým způsobem vnímat vliv vlekoucí se krize, tak vyšším podílem investičních nákupů. Klienti, kteří mají volné finanční prostředky, je nechtějí nechat ležet na běžných účtech, kde jejich hodnota díky velmi nízkým úrokům reálně klesá.

Zajímavostí posledních let je to, že roste podíl domácích kupců. To potvrzuje většina realitních makléřů, kteří mají luxusní byty ve svém portfoliu.

autor. 1.EUROHYPOTÉKA s.r.o.

Publikováno: 08. květen 2013


Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.. Více informací