Developeři očekávají lepší budoucnost

Takřka 25 tisíc nových bytů plánují postavit v hlavním městě developeři. Vyplývá to z projektové dokumentace developerských projektů, které již získaly stavební povolení, nebo o ně usilují. Tyto poznatky uvedla firma Ekospol, která tyto informace pravidelně vyhodnocuje.

Neznamená to však, že všechny tyto byty se nakonec postaví. Jedná se zatím jen o plány, tedy byty v plánovaných rezidenčních projektech, které se ještě nezačaly prodávat. Některé z projektů již mají vydané stavební povolení, jiné jsou zatím ve fázi získávání potřebných povolení.

Developeři věří v lepší zítřky. Oproti situaci před půl rokem vzrostl počet plánovaných bytů v hlavním městě zhruba o desetinu na takřka 25 tisíc. Jestliže by se srovnal aktuální počet plánovaných bytů se situací před třemi lety, je nárůst již více než 66 procent. Naprostá většina z těchto projektů nebude v nejbližších 10 až 15 letech realizována, snad jen s výjimkou projektů, které připravují velcí a kapitálově silní developeři. Ty ale na celkovém čísle tvoří jen zhruba pětinový podíl.

autor. 1.EUROHYPOTÉKA s.r.o.

Publikováno: 01. leden 2013


Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.. Více informací