Developeři mají v Praze postavit přes 30 tisíc bytů

Ještě výmluvnější je podle Ekospolu komparace se stavem před čtyřmi roky. Proti tehdejším 13.405 plánovaným bytům se jedná o nárůst o 124 procent. Nejvíce plánovaných developerských projektů se nachází na území městských obvodů Praha 4 a 9 a 10.

Levné projekty společnosti staví hlavně na okrajích hlavního města. Jako příklad můžeme uvést nejnovější projekt společnosti EURO DEVELOPMENT,a.s. na výstavbu 57 rodinných vil v Praze 22 - Královice. Podle generálního ředitele a předsedy představenstva společnosti Ekospol Evžena Korce je zarážející rostoucí tempo, jakým nové plánované byty přibývají.

"V situaci, kdy se v Praze ročně prodá okolo pěti tisíc nových bytů, to představuje zásobu nejméně na šest let dopředu," upozornil. Podle něj za to může vysoká poptávka způsobená nízkými hypotečními úroky a velkou nabídkou takzvaných superlevných bytů. Část chystaných developerských projektů však podle Korce nebude v nejbližších deseti letech vůbec zahájena. Vlastní je totiž spekulanti či menší developeři, kteří na jejich dokončení nemají peníze.

Analytici společnosti Ekospol monitorují všechny plánované developerské projekty v metropoli bez ohledu na jejich velikost. Do plánovaných projektů řadí i projekty, které se ještě nezačaly prodávat, a to jak s vydanými stavebními povoleními, tak i ty, které jsou ještě ve fázi získávání potřebných povolení.

autor. 1.EUROHYPOTÉKA s.r.o.

Publikováno: 13. srpen 2013


Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.. Více informací