Ceny rodinných domů mírně stoupají

Podle HB INDEXu, který je založen na reálných odhadech tržních cen nemovitostí, které si prostřednictvím hypotečního úvěru pořídili klienti Hypoteční banky, jsou ceny nemovitostí v ČR stabilní. Z výsledků statistik vyplývá, že tržní ceny bytů ve čtvrtém čtvrtletí roku 2013 zůstaly na totožné úrovni jako v předchozím čtvrtletí a k poslednímu dni v roce se dostala hodnota indexu na 93,4. Ceny rodinných domů v průběhu čtvrtého čtvrtletí roku 2013 nepatrně vzrostly, a to o 0,1 procentního bodu na konečnou hodnotu HB INDEXu 99,2. Ceny pozemků v posledním čtvrtletí loňského roku zůstaly na obdobné úrovni jako v předchozím čtvrtletí a dosáhly tak hodnoty HB INDEXU 115,6.

Pro naši společnost je klíčový zájem o rodinné domy, zejména v blízkém okolí Prahy. Rodinné domy jako jediné v posledním čtvrtletí 2013 vykázaly změny cen a nepatrně stouply. Z dlouhodobého hlediska vykazují ceny rodinných domů malý posun. Za uplynulé čtyři roky to v průměrných hodnotách představuje růst o 0,8%. Trh hlásí stabilní poptávku po standardních rodinných domech, které jsou stále velmi výhodnou investicí.

Autor. 1.EUROHYPOTÉKA, s.r.o.

Publikováno: 02. březen 2014


Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.. Více informací