Ceny domů v USA rostou jako nikdy předtím

Ceny rodinných domů v USA vzrostly v měsíci květnu v komparaci se stejným obdobím loňského roku o 12,2 procenta. Zaznamenaly tak nejvýraznější tempo růstu za více než sedm let. Toto zjištění uveřejnila analytická společnost CoreLogic. V meziměsíčním srovnání se tak ceny zvýšily o 2,6 procenta. Růst tak vykazují již dlouhodobě (konzistentně) 15 měsíců za sebou.

Ke stoupajícímu zájmu Američanů o koupi domů přispívají zlepšující se podmínky na pracovním trhu a nízké úrokové sazby u hypotečních úvěrů. Ceny domů se nicméně podle firmy CoreLogic stále nacházejí zhruba 20 procent pod maximem z roku 2006.

Průzkum Michiganské univerzity nedávno rovněž ukázal, že roste počet Američanů, podle nichž je v současnosti vhodná doba ke koupi domu, protože ceny a úrokové sazby se teprve začínají zvyšovat. Průměrná úroková sazba u 30leté hypotéky se minulý týden podle hypoteční agentury Freddie Mac vyšplhala na dvouleté maximum 4,46 procenta. Z historického hlediska nicméně zůstává na relativně nízké úrovni.

Navíc se analytici domnívají, že vyšší úroky u hypoték by oživení na trhu s bydlením pravděpodobně nenarušily. Mnohem důležitějším faktorem je podle nich dostupnost úvěrů pro potenciální kupce.

autor. 1.EUROHYPOTÉKA s.r.o.

Publikováno: 25. červen 2013


Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.. Více informací