Čechy zajímaly v minulém roce především nemovitosti u moře

Investice do nemovitostí v zahraničí již pro Čechy není ničím neobvyklým. Největší zájem je především o koupi nemovitostí v turisticky atraktivních lokalitách u moře a na horách.

Majitelé tyto nemovitosti využívají pro vlastní rekreaci, ale často také k dalšímu pronájmu v době, kdy dům nebo apartmán sami nevyužívají. Zdá se, že Češi jako vnitrozemský národ milují moře. Celých 70 % zájemců o reality v zahraničí se totiž zajímalo o některou z přímořských lokalit. Jestliže bychom porovnali jednotlivé země, vítězem je Chorvatsko. Na dalších příčkách se umístila Itálie, následovaná Španělskem. Rakousko se svými alpskými velikány se naopak stalo premiantem pro ty, kteří se zajímali o nemovitosti na horách.

Poptávka je ovšem i o mimoevropské destinace. Na sedmém místě se umístily Spojené státy americké, o příčku níž Dominikánská republika. Nejčastější prohlíženou nemovitostí mimo Evropu byl loni golfový rezort na Mauritiu.

Zajímavý je také údaj o typu nemovitostí, které lidé vyhledávají. Zatímco v první fázi se většina zájemců soustředí především na nabídku domů či vil, v konečném důsledku Češi dávají přednost pořízení apartmánu. To je dáno i tím, že byty a apartmány jsou cenově dostupnější pro širší okruh lidí. Zájem byl především o nemovitosti v cenovém rozmezí 100 tisíc až 250 tisíc euro.

autor. 1. EUROHYPOTÉKA s.r.o.

Publikováno: 24. duben 2013


Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.. Více informací