Byty v Praze a okolí jdou na dračku

Jen ve druhém čtvrtletí se v projektech s více než 50 byty prodalo celkem 1053 bytů, což představuje meziroční nárůst o 24%. Prodeje nových bytů tak mírně zpomalily, v prvních třech měsících letošního roku se totiž v hlavním městě prodalo ve velkých projektech 1122 bytů. V posledním čtvrtletí loňského roku jich bylo dokonce 1433, což je nejvíce od roku 2007.

Ve velkých developerských projektech s 50 a více byty, které tvoří přes 90% všech prodaných bytů v metropoli, postupně docházelo k částečnému vyprodání nabídky. Týká se to zejména tzv. superlevných projektů, jejichž nové etapy vrhli developeři na trh až v závěru posledního čtvrtletí. Celkové prodeje proto mírně zpomalily a jejich opětovný nárůst lze očekávat až ve třetím kvartále letošního roku.

Oživení pražského realitního trhu v letošním roce potvrzují i další společnosti. Podle Trigemy, která pražský trh s byty také monitoruje, dosáhl růst prodejů v prvních třech měsících letošního roku dokonce 80%, když se prodalo 1315 nových bytů.

Analýzy společnosti Skanska Reality pak mluví o 25% nárůstu a 1279 prodaných bytech. Rozdílná čísla způsobuje odlišná metodika výzkumu, kterou jednotlivé společnosti používají.

autor. Jakub Král

Publikováno: 03. červenec 2013


Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.. Více informací